Jeźdźcy sprawiedliwości

VOD

 

OGLĄDAJ TUTAJ

Trudno nie lubić Madsa Mikkelsena. Jest prawdopodobnie najbardziej elastycznym artystą, który obecnie pracuje. Szanuję, jak łatwo Mads przechodzi od grania w najważniejszych scenach w lokalnej Danii do występów w wielkich hollywoodzkich kreacjach. Dzisiaj przyjrzymy się jednemu z filmów Madsa z Danii, Riders of Justice.

Riders of Justice podkreśla Madsa jako lidera. Przedstawiłbym jego postać, Markusa, jako bossa. Jest żołnierzem zmuszonym do radzenia sobie z bolesną stratą swojej lepszej połowy. Odeszła podczas wybuchu pociągu, a Markus niespodziewanie samotnie wychowuje swoją nastoletnią córeczkę. Aktywność rozgrzewa się, gdy Otto, zwycięzca katastrofy kolejowej, uświadamia Markusowi, że zaakceptował wybuch w pociągu nie był bolesnym nieszczęściem. Otto jest przekonany, że dowód skupia się bezpośrednio na niesławnej grupie motocyklistów, Jeźdźcach Sprawiedliwości. Obecnie jest to idealna okazja dla Markusa, aby zaofiarować Riders of Justice w słodkim odwecie. Czy sprawiedliwość wygra? A może z drugiej strony wszystko pójdzie na marne?

Mads może być szefem, ale nie jest samotnym bohaterem. Pomagają mu Otto, Lennart i Emmenthaler. Te 3 nie są twoimi stereotypowymi świętymi typami. Wyglądają i zachowują się jak zaniedbani maniacy. Czy byłbym w stanie nazwać kogoś maniakiem w 2021 roku? Otto ma bezwładne ramię i przez 15 lat nie golił ani nie czesał włosów. Lennart jest kosmonautą, który nigdy nie wyruszył w kosmos, a Emmenthaler myśli o złych zamiłowaniach Madsa do własnego mistrzostwa waltorni. Ci ludzie nie wygrają wielu bitew swoimi mięśniami. Niemniej są wyjątkowo genialne. Może zbyt przebiegły na ich korzyść? Ustalono, że ta trójka ma ustalić, gdzie Jeźdźcy będą od razu, a Mads pojawi się i zacznie mordować ich indywidualnie. Jeśli to nie jest sprawiedliwość, nie mam pojęcia, co to jest?

Riders of Justice zadziwi część wiernych czytelników Bulletproof Action. Ma więcej aktywności i serca, niż można by przypuszczać. Kontrola ciała jest wysoka. Mnóstwo złych dostaje to, co ich czeka. Markus Madsa to kwintesencja znaczenia armii jednego człowieka. Strzela, żeby zabić, a nie zranić. Wolałabym nie być na jego liście kupek. Riders of Justice dodatkowo zawiera jedną z moich ostatnich strzelanin nr 1 w późnej pamięci. Aktorstwo minęło cudownie. To film, który zmusza do myślenia. Zastanawiałem się, gdzie policja, gdzie podczas szału sprawiedliwości Markusa? Nie mamy podobnej obecności policji jak ostatni holenderski film, który oceniłem, „Enforcement”. Przypuszczam, że ta aktywność miała miejsce w jakimś niedopuszczalnym obszarze. Biorąc wszystko pod uwagę, Riders of Justice to film absolutnie konieczny.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.