Na noże (2019)

 

VOD

 

OGLĄDAJ TUTAJ

 

„Na noże” to film kryminalny z 2019 roku, w reżyserii i napisany przez Riana Johnsona. Film opowiada historię detektywa Benaoit Blanc (Daniel Craig), który zostaje zatrudniony przez bogatego pisarza Harlana Thrombey’a (Christopher Plummer) do rozwiązania jego tajemniczej śmierci.

Film zbiera znakomite recenzje od krytyków i widzów. Johnson udowadnia, że jest mistrzem w budowaniu napięcia i tworzeniu intrygi, która trzyma widza w niepewności aż do końca. Aktorstwo jest równie imponujące, z Danieliem Craigiem, który zostawia swój James Bondowy charakter za sobą i wciela się w rolę detektywa z wdziękiem i inteligencją.

Scenariusz jest pełen zwrotów akcji i niespodzianek, a także ciekawych postaci, każda z nich z niepokojącymi sekretami i motywacjami. Film jest również pełen ironii i satyry, a także komentarza na temat współczesnej kultury i polityki.

Jednym z największych atutów filmu jest jego obsada. Obok Daniela Craiga, w filmie występują takie gwiazdy jak Chris Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, Toni Collette i Lakeith Stanfield. Każdy z nich daje znakomity występ i tworzy niezapomniane postaci.

Na koniec, „Na noże” to film, który z pewnością zostanie zapamiętany jako jeden z najlepszych kryminałów ostatnich lat. Z jego doskonałym scenariuszem, świetnym aktorstwem i intrygującą fabułą, jest to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika gatunku. Jest to również film, który będzie się dobrze oglądał za każdym razem.

Film rozpoczyna się od śmierci Harlana Thrombey’a, bogatego pisarza i właściciela wielkiego posiadłości, którego znaleziono martwego w swoim gabinecie.
Policja uznaje śmierć za samobójstwo, ale detektyw Benoit Blanc, zatrudniony przez tajemniczego zleceniodawcę, postanawia przeprowadzić własne śledztwo.

Blanc odkrywa, że Thrombey miał wiele tajemnic i niezbyt przyjaznych relacji z rodziną i pracownikami.
Blanc przesłuchuje rodzinę Thrombey’a, w tym jego córkę Linda (Jamie Lee Curtis), syna Walta (Michael Shannon) i wnuczkę Martę (Ana de Armas).
Podczas śledztwa Blanc odkrywa, że każda z osób związanych z Thrombey’em miała motyw do zabicia go.

Blanc odkrywa również, że Thrombey miał plan na swoją śmierć, który miał uchronić jego rodzinę przed bankructwem.
Blanc zaczyna podejrzewać, że ktoś z rodziny lub pracowników zabił Thrombey’a, by zdobyć jego majątek.
W trakcie śledztwa pojawia się nowy podejrzany, którym okazuje się być służący Thrombey’a, Fran (Edi Patterson).

Blanc odkrywa prawdę o zabójstwie i pomaga Martę odkryć prawdę o swoim pochodzeniu i przeszłości Thrombey’a.
Film kończy się rozwiązaniem zagadki i Blanc opuszcza posiadłość Thrombey’a, pozostawiając rodzinę, by sobie poradziła z odkrytymi tajemnicami.

Intrygująca fabuła i zwroty akcji. Film trzyma widza w niepewności aż do końca, oferując liczne niespodzianki i zwroty akcji.
Doskonałe aktorstwo. Daniel Craig jest znakomity w roli detektywa Benoita Blanca, a pozostała obsada również daje imponujące występy.
Ciekawe postaci. Każda z postaci w filmie jest interesująca i skomplikowana, z tajemniczymi motywacjami i sekretami.

Satyra i ironia. Film jest pełen ironii i satyry, komentujących współczesną kulturę i politykę.
Reżyseria Riana Johnsona. Johnson jest mistrzem w budowaniu napięcia i tworzeniu intrygi, dając widzom znakomite doznanie.
Estetyka i scenografia. Posiadłość Thrombey’a jest pięknie zaprojektowana i filmowana, dając dodatkowy klimat i atmosferę.

Ostrzeżenie społeczne. Film ma ciekawy komentarz na temat bogactwa i klas społecznych, który warto przemyśleć.
Przystępny dla różnych widzów. Film jest dostępny dla różnych widzów, zarówno dla fanów kryminałów, jak i tych, którzy szukają czegoś innego.
Znakomite obsada aktorska. Obok Daniela Craiga, w filmie występują takie gwiazdy jak Chris Evans, Jamie Lee Curtis, Michael Shannon, Toni Collette i Lakeith Stanfield, każdy z nich daje znakomity występ.

Film będzie się dobrze oglądał za każdym razem. „Knives Out” to film, który z pewnością zostanie zapamiętany jako jeden z najlepszych kryminałów ostatnich lat i będzie się dobrze oglądał za każdym razem.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.