Do ostatniej kości (2022)

 

VOD

 

OGLĄDAJ TUTAJ

 

„Do ostatniej kości” to mroczny i dziwny film, opowiadający historię Maren Yearly, młodej kobiety z niepokojącym zwyczajem jedzenia kości ludzi, których kocha. Film jest reżyserowany przez Luca Guadagnino i w głównych rolach występują Timothee Chalamet i Jessica Harper.

Film jest bardzo odważny i kontrowersyjny, poruszając temat jedzenia kości i kanibalizmu. Guadagnino skutecznie buduje napięcie i niepokój, korzystając z ciemnych i mrocznych krajobrazów oraz niepokojącej muzyki.

Chalamet jest imponujący w swojej roli Maren, pokazując jej skomplikowane emocje i walkę z jej pragnieniem jedzenia kości. Harper również zostawia silne wrażenie jako matka Maren, która jest zarówno troskliwa, jak i zagubiona w swojej relacji z córką.

Aktorstwo jest bez wątpienia mocną stroną tego filmu, ale fabuła również jest bardzo interesująca i zmusza widza do przemyślenia nie tylko o kanibalizmie, ale także o naturze ludzkiej i relacjach międzyludzkich.

Jednak trzeba pamiętać, że „Do ostatniej kości” nie jest filmem dla każdego. Jego tematyka jest trudna i może być trudna do strawienia dla niektórych widzów. Mimo to, dla tych, którzy są gotowi na taką tematykę, jest to film wart obejrzenia za jego doskonałe aktorstwo i poruszającą fabułę.

„Bones and All” to niezwykły film, który z pewnością zostanie zapamiętany przez widzów na długo po jego obejrzeniu. Reżyserem i scenarzystą jest Casey Walker, a główną rolę gra Timothee Chalamet.

Film opowiada historię Maren, młodej dziewczyny, która od dzieciństwa cierpi na dziwną chorobę genetyczną. Maren jest kanibalem i nie może opanować swoich instynktów, co prowadzi do tragicznych konsekwencji dla jej ofiar. Próbuje ona znaleźć odpowiedzi na pytanie, skąd się bierze ta choroba i czy jest na nią jakieś lekarstwo. W tym celu wyrusza w podróż po kraju, spotykając różne osoby, które również cierpią na podobne dolegliwości.

Chalamet wykonuje kapitalną robotę, pokazując ból i cierpienie Maren, a także jej desperację i determinację. Aktorowi udaje się przedstawić skomplikowane emocje bohaterki, która z jednej strony jest potworem, a z drugiej strony ofiarą swojej choroby.

Reżyser Casey Walker pokazuje historię z różnych perspektyw, co pozwala widzowi zrozumieć motywacje bohaterki oraz jej trudną sytuację. Film jest również pięknie sfilmowany, a muzyka dodaje jeszcze więcej emocji.

„Bones and All” to trudny i przejmujący film, który skłania do refleksji nad ludzkim cierpieniem, odpowiedzialnością i szukaniem sensu w życiu. Film jest również przestrogą przed ocenianiem ludzi po pozorach i pokazuje, że każdy ma swoje problemy i trudności.

Jest to film, który z pewnością pozostanie w pamięci widzów na długo po jego obejrzeniu. Rekomenduję go szczególnie tym, którzy lubią filmy o trudnych tematach i lubią filmy, które skłaniają do refleksji.

Warto również zwrócić uwagę na doskonałą obsadę, w której oprócz Timothee Chalameta występują takie gwiazdy jak Michael Shannon, Casey Affleck czy Jess Weixler. Każda z tych postaci dodaje filmowi jeszcze więcej głębi i emocji.

Ogólnie „Bones and All” jest filmem wyjątkowym, który z pewnością zostanie zapamiętany przez widzów na długo po jego obejrzeniu. Reżyser Casey Walker pokazuje historię z różnych perspektyw, co pozwala widzowi zrozumieć motywacje bohaterki oraz jej trudną sytuację. Film jest również pięknie sfilmowany, a muzyka dodaje jeszcze więcej emocji. To film, który z pewnością pozostanie w pamięci na długo po jego obejrzeniu. Gorąco polecam!

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.